Detonic Shqipëri, Kosovë – suplement dietik për humbje peshe, kundër hipertensionit dhe cistitit


Ky është një preparat inovativ i përbërë nga tre faza që ndihmon në humbjen e peshës

– Siguron reduktimin dhe kontrollin e peshës
– Mundëson rritjen e aktivitetit fizik për shkak të energjisë së përfituar
– Mundëson një komoditet psikologjik

POROSIT

Detonic Shqipëri, Kosovë është një suplement ushqimor i gjithanshëm dhe i gjithanshëm. Produkti kombinon përbërës 100% natyralë dhe përparime inovative në shkencë. Shkencëtarët kanë kaluar mbi 8 vjet duke zhvilluar një formulë me shumë përbërës për rimëkëmbjen shëndetësore gjithëpërfshirëse. Sot, ky pluhur përdoret në mënyrë aktive për të zgjidhur probleme të tilla si:

 • Hipertensioni (presioni i lartë i gjakut).
 • Obeziteti (mbipesha dhe çrregullimet metabolike).
 • Cistiti (probleme me urinimin tek gratë).

Detonic – çmimi, vlerësimet, si funksionon?

Në këtë rishikim, ne duam të hedhim një vështrim më të afërt në secilën nga pikat e mësipërme, në mënyrë që të konfirmojmë ose mohojmë deklaratën e prodhuesit.

Hipertensioni

Presioni i lartë i gjakut është një nga problemet globale të njerëzve modernë. Ndodh në sfondin e peshës së tepërt, funksionit të qarkullimit të gjakut të dëmtuar, kolesterolit të tepruar në gjak dhe faktorëve të tjerë. Më shumë se 87% e njerëzve me hipertension kronik janë të detyruar të përdorin rregullisht ilaçe hipertensionale për të shtypur simptomat e sëmundjes. Por shumica e këtyre terapive ofrojnë vetëm lehtësim afatshkurtër dhe nuk adresojnë rrënjën e problemit.

Detonic ilaç natyral për hipertensionin është një nga produktet më të mira në treg. Formula aktive normalizon menjëherë presionin e gjakut dhe ndihmon në heqjen e shenjave karakteristike të hipertensionit në 6 orët e ardhshme. Vitaminat natyrore dhe bioflavonoidët që përmbahen në pluhur ndihmojnë për të rivendosur qarkullimin normal të gjakut dhe për të zvogëluar viskozitetin e gjakut. Tashmë pas 1 kursi të trajtimit, pacientët ndihen të lehtësuar dukshëm ose shpëtojnë plotësisht nga shkaku i hipertensionit.

Detonic si punon:

 • Rikthen presionin e gjakut 120/80.
 • Zbërthen mpiksjen e gjakut dhe parandalon mpiksjen e gjakut.
 • Normalizon nivelet e kolesterolit dhe sheqerit në gjak.
 • Përmirëson elasticitetin dhe tonin e enëve të gjakut.
 • Eliminon aritminë.
 • Parandalon rikthimin.

Në vitin 2020, studimet klinike u kryen në Institutin e Kardiologjisë, në të cilën morën pjesë 720 pacientë të seksit dhe moshës së ndryshme. Për 45 ditë, pjesëmarrësit në eksperiment morën 5 mg të suplementit dietik në ditë së bashku me ujë. Si rezultat i hulumtimit, 99% e subjekteve treguan një rivendosje të presionit normal të gjakut, 90% u çliruan nga tromboza venoze dhe 98% harruan aritminë.

Detonic komente:

Falë këtij produkti unë isha në gjendje të shpëtoj nga hipertensioni i fazës 2! Presioni im i gjakut u kthye në normale brenda 15 minutash nga përdorimi i parë. Gjëja kryesore është të mos humbasësh ditët e marrjes së ilaçit dhe t’i përmbahesh rregullave të një jetese të shëndetshme. Mund ta bësh edhe ti!

Dobësim

Detonic suplement dietik për humbje peshe do t’ju ndihmojnë të qëndroni në gjendje të mirë pavarësisht nga niveli i aktivitetit dhe dieta juaj. Produkti promovon kalimin e trupit në një gjendje ketoze. Gjatë ketozës, yndyra e vështirë për t’u arritur digjet, por masa muskulore mbetet e pandryshuar. Pluhuri natyral ka konfirmuar në mënyrë të përsëritur efikasitetin e tij të lartë në praktikë. Kur përdorni këtë suplement dietik, njerëzit arrijnë të humbin 5 deri në 16 kg në 1 muaj pa ndryshuar stilin e jetës së tyre të zakonshme.

Formula është ideale për gratë dhe burrat mbi moshën 18 vjeç që janë lodhur duke mbajtur yndyrë shtesë në trup ose thjesht duan të humbin barkun.

Një veprim i dobishëm bazohet në fushat e mëposhtme:

 • Kontrolli i oreksit.
 • Përshpejtimi i metabolizmit.
 • Efekti i trupave ketone në qelizat dhjamore.
 • Përmirësimi i gjendjes së sistemit të qarkullimit të gjakut.
 • Rivendosja e niveleve hormonale.
 • Eliminimi i celulitit.
 • Bllokimi i përthithjes së karbohidrateve.

Avantazhi i këtij pluhuri është se ju mund të kontrolloni peshën tuaj pa një aktivitet të rëndë fizik në palestër, pa agjëruar dhe pa dietë. Produkti nuk përmban përbërës me origjinë shtazore, prandaj është i përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.

Cistiti

Cistiti është një proces inflamator që ndodh brenda fshikëzës. Më shumë se 74% e grave të të gjitha moshave përballen me këtë sëmundje. Simptomat e cistitit përfshijnë urinim të dhimbshëm, shqetësime në pjesën e poshtme të barkut, ndryshimin e ngjyrës sime dhe mosmbajtjeje. Shumë ekspertë modernë rekomandojnë përdorimin e Detonic per cistite. Shtë një nga produktet më të mira anti-ngjitës në treg. Pluhuri përmban D-manozë. Isshtë një substancë natyrale që ka një efekt të fuqishëm antibakterial dhe zvogëlon inflamacionin.

Formula është treguar e efektshme kundër E. coli, agjenti kryesor shkaktar i cistitit. Duke marrë këtë produkt bimor për kohën e rekomanduar, ju mund të shpëtoni nga inflamacioni i fshikëzës brenda 30 ditëve.

Arsyet kryesore pse ekspertët rekomandojnë Detonic blej në Shqipëri, Kosovë:

 • 100% përbërës natyralë.
 • Asnjë efekt anësor.
 • Eliminon cistitin në 1 kurs.
 • Nuk ka recidivë.
 • I përshtatshëm për gratë e çdo moshe.
 • Detonic çmimi është disa herë më e lirë se kostoja e barnave farmaceutike.

Detonic – blej, porosit, dorëzon

Padyshim, ky produkt ka shumë veti të dobishme dhe duhet ta keni. Por për të marrë një rezultat të mirë, rekomandohet të vëzhgoni dozën dhe mënyrën e aplikimit të vendosur nga prodhuesi.

Detonic si te perdoret:

Paketa përmban 50 g përzierje aktive. Shtesa ushqimore është menduar vetëm për përdorim nga personat mbi 18 vjeç. Për të përgatitur 1 racion, përzieni 5 g pluhur dhe 200 ml ujë. Merrni çdo ditë për 4 javë.

Ju nuk do ta gjeni këtë ilaç natyral në një farmaci. Mënyra më e lehtë për Detonic porosit është të plotësoni formularin në faqen zyrtare të internetit.

Paç fat!

POROSIT